|
|
| Nazwa marki: | Nuoying JIAYE |
| Numer modelu: | NYCSUL-501 |
| MOQ: | 1 zestaw |
| Cena £: | 1USD - 900USD |
| Warunki płatności: | T/T |
| Zdolność do zaopatrzenia: | Zawsze produkuj |
Inteligentny przetwornik poziomu ultradźwiękowego, materiał PVC, pomiar bezkontaktowy
Przetwornik poziomu ultradźwiękowego
Przetwornik poziomu ultradźwiękowego to cyfrowy miernik poziomu sterowany mikroprocesorem. W pomiarze impulsu ultradźwiękowego wytworzonego przez czujnik (przetwornik), fale dźwiękowe po odbiciu od powierzchni cieczy przez ten sam czujnik odbierane, przez kryształ piezoelektryczny są zamieniane na sygnały elektryczne, a przez czas między emisją a odbiorem fal dźwiękowych obliczana jest odległość czujnika od mierzonej powierzchni cieczy. Ze względu na zastosowanie pomiaru bezkontaktowego, mierzony ośrodek jest praktycznie nieograniczony, może być szeroko stosowany w pomiarze wysokości różnych cieczy i materiałów stałych.
Przetwornik poziomu ultradźwiękowego Parametr techniczny
| Typowe zastosowanie | Pomiar poziomu cieczy |
| Zakres częstotliwości | 40KHz,100KHz |
| Typ sondy | Zintegrowana |
| Materiał sondy | PP/PVC/PTFE/304 (opcjonalnie) |
| Zakres pomiarowy | 0~20m |
| Dokładność pomiaru | <0.25% (zakres<20m) |
| Kąt pomiaru | 10° |
| Zasilanie | 24VDC,220VAC |
| Temperatura procesu | (-20-70℃) |
| Ciśnienie procesu | Ciśnienie normalne |
| Przyłącze procesowe | Gwint, Kołnierz, Montaż na wsporniku (opcjonalnie) |
| Wyjście sygnału | 4...20mA/HART/RS485... |
| Tryb wyświetlania | Poziom cieczy, odległość (wysokość pustego) |
| Ustawienie wyjścia | Ustawienie wartości górnej, ustawienie wartości dolnej |
| Wyświetlacz | LC D |
| Materiał obudowy | Polipropylen/Aluminium |
| Klasa ochrony | IP65,IP67 |
| Klasa przeciwwybuchowości | ExiaⅡCT6 Ga |
Uwaga: dostosowanie na życzenie
![]()
Przetwornik poziomu ultradźwiękowegoZasada pomiaru
Przetwornik poziomu ultradźwiękowego jest instalowany na górze zbiornika. Pod kontrolą jednostki elektronicznej, sonda emituje wiązkę impulsów ultradźwiękowych w kierunku mierzonego obiektu, fala dźwiękowa jest odbijana od powierzchni obiektu, a część odbitego echa jest odbierana przez sondę i zamieniana na sygnał elektryczny, który jest ponownie przesyłany zgodnie z falą ultradźwiękową. Różnica czasu między ponownym odbiorem a znaną prędkością dźwięku służy do określenia zmiany poziomu materiału. Sygnał mikrofalowy jest przetwarzany przez urządzenie elektroniczne i ostatecznie zamieniany na sygnał elektryczny związany z poziomem materiału.