|
|
| Nazwa marki: | Nuoying JIAYE |
| Numer modelu: | NYCSUL-503 |
| MOQ: | 1 |
| Cena £: | $100 to $1300 |
| Warunki płatności: | T/T |
| Zdolność do zaopatrzenia: | nieskończony |
Odległość [m] = czas × prędkość dźwięku /2 [m]
Wzór na kompensację temperatury prędkości dźwięku: prędkość dźwięku w otoczeniu = 331,5 + 0,6 × temperatura
| Typowe zastosowanie | Pomiar poziomu cieczy |
| Zakres częstotliwości | 40 kHz,100 kHz |
| Typ sondy | Zintegrowana |
| Materiał sondy | PP/PVC/PTFE/304 (opcjonalnie) |
| Zakres pomiarowy | 0~20 m |
| Dokładność pomiaru | <0,25% (zakres<20 m) |
| Kąt pomiaru | 10° |
| Zasilanie | 24 VDC,220 VAC |
| Temperatura procesu | -20~+70℃ |
| Ciśnienie procesu | Ciśnienie normalne |
| Przyłącze procesowe | Gwint, Kołnierz, Montaż na wsporniku (opcjonalnie) |
| Wyjście sygnału | 4...20 mA/HART/RS485... |
| Tryb wyświetlania | Poziom cieczy, odległość (wysokość pustej przestrzeni) |
| Ustawienie wyjścia | Ustawienie wartości górnej, ustawienie wartości dolnej |
| Wyświetlacz | LCD |
| Materiał obudowy | Polipropylen/Aluminium |
| Stopień ochrony | IP65, IP67 |
| Stopień ochrony przeciwwybuchowej | ExiaⅡCT6 Ga |
Zasada działania miernika poziomu ultradźwiękowego polega na tym, że przetwornik ultradźwiękowy (sonda) emituje wysokoczęstotliwościową falę dźwiękową impulsową, która po napotkaniu mierzonego obiektu (powierzchni materiału) jest odbijana i przekształcana z powrotem w echo odbite, które jest odbierane przez przetwornik jako sygnał elektryczny. Czas propagacji fali dźwiękowej jest proporcjonalny do odległości od powierzchni obiektu. Związek między odległością propagacji dźwięku S, prędkością dźwięku C i czasem propagacji dźwięku T można wyrazić wzorem: S=C×T/2.
Ponieważ emitowany impuls ultradźwiękowy ma pewną szerokość, fala odbita nakłada się na falę emitowaną w małym obszarze blisko przetwornika, więc wartość odległości nie może być rozpoznana i zmierzona. Ten obszar nazywany jest martwym polem pomiarowym. Wielkość martwego pola jest związana z typem miernika poziomu ultradźwiękowego.
Część sondy emituje falę ultradźwiękową, fala ultradźwiękowa napotykając różnicę gęstości powietrza większą niż ośrodek zostanie odbita, fala odbita jest odbierana przez część sondy, odległość sondy do powierzchni cieczy (obiektu) jest proporcjonalna do czasu ultradźwiękowego:
※ uwaga: produkt może być dostosowany do specyficznych wymagań użytkowników!
![]()